logotype

zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia

Prezes zaśpiewa w Światłowni

W piątek 28 lipca o godzinie osiemnastej w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15 miał wystąpić Przemysław Cackowski. Niestety, z powodu  choroby artysty, koncert musi być przełożony. W tym miejscu i czasie odbędzie się jednak inny koncert-swój urlop przerwał prezes Światłowni, Grzegorz Dudziński, aby zaśpiewać dla wiernych fanów klubu.

Tuż przed zaplanowanym na piątek koncertem grudziądzki artysta Przemysław Cackowski trafił do szpitala. Jego stan zdrowia można określić jako głęboko niepokojący. Lekarze nie przewidują szybkiego opuszczenia szpitalnego łóżka.

– Życzymy Cackowi szybkiego powrotu do zdrowia, trzymamy kciuki – mówi Grzegorz Dudziński, prezes bydgoskiej Światłowni.

Dwa dni to za mało, aby w sposób profesjonalny zorganizować inny koncert, zapewnić kolejnych artystów. Prezes Dudziński uważa, że byłoby to nie w porządku wobec zaproszonego w trybie nagłym wykonawcy. Jest zbyt mało czasu na odpowiednią reklamę.

– Ja mogę zagrać nawet dla jednego widza, który przyjdzie na koncert do Światłowni w imię idei i naszej światłownianej tradycji. Piątkowy koncert musi się odbyć, niezależnie od okoliczności – uważa Grzegorz Dudziński. 

Dudziński z zawodu jest dziennikarzem, absolwentem wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich "za wybitne osiągnięcia dziennikarskie". Autor powieści i podręcznika dla dziennikarzy. Od dwunastu lat organizuje w Bydgoszczy kolejne edycje Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Żródło wciąż bije”, od siedmiu Festiwal widzących duszą 'muzyka otwiera oczy".

Od dwóch lat nie widzi, co nie przeszkodziło mu w prowadzeniu znanego bydgoskiego klubu Światłownia. Gra i śpiewa w zasadzie od zawsze. Repertuar niezwykle rozbudowany – od  nostalgicznych utworów Leonarda Cohena poprzez pieśni Bułata Okudżawy, Stachury, Adamiak, po żywiołowo wykonywane utwory Jacka Kaczmarskiego czy Przemysława Gintrowskiego. Taką składankę Grzegorz Dudziński zamierza zaprezentować podczas piątkowego koncertu.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie prezes złapie gitarę. Ostatnio grywał coraz rzadziej, bo brakowało mu na to czasu– cieszy się jedna z pracownic Światłowni.

A zatem zapraszamy: piątek, 28 lipca, 18:00, Światłownia, ul. Świętej Trójcy 15 koncert Grzegorza Dudzińskiego. Cegiełki na rozwój Światłowni w cenie 10 zł lub 8 zł można nabyć tuż przed występem.

logo UEkpowes                                                                                             w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.kpowes.org.pl

Copyright 2012 © Spoldzielnie.org                                                                                                                                                                             wykonanie: masterpunkt