logotype

zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia

Dorota „Sowa” Kuziela

25.05.2018, piątek, godz. 18.00 – Dorota „Sowa” Kuziela

„Śpiewa grając na skrzypcach jak by szła skacząc po górach”

Autorka poetyckich tekstów oraz wierszy do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki.
Osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach co nadaje jej występom niecodziennego kolorytu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty brzmieniowe.
Jej styl to swoiste połączenie folku, poezji śpiewanej i muzyki klasycznej.
Obdarzona głosem który potrafi pokazać wielką paletę wrażliwości.

Laureatka przeglądów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, między innymi znalazła się w „Wielkiej Piątce” na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2013), zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu „Wschody” w Lublinie i na festiwalu „Łaźnia” w Radomiu (2017), nagrodę Grand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2017). Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2017), uczestniczyła również w 3 etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland wpierw w drużynie Marii Sadowskiej, następnie pod skrzydłami Marka Piekarczyka (2014).

Piszą o niej między innymi tak:
„Dorota Kuziela jest znakomitym przykładem nierównego rozdawania talentów przez Opatrzność. Oto w jednej osobie odnaleźć możemy sublimację skrzypcowych szmerów, mocne gitarowe riffy oraz potężny wokal przywołujący amerykańską legendę Janis Joplin. I przy tych wszystkich walorach jest też Dorota osobą wyczuloną na piękno, na oddechy ludzi przechodzących obok, na urok analogowej natury życia.” Tomasz Drachal – Pracovnia Piosenki, Warszawa.

 Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

Koncert urodzinowy

 

18.05.2018, piątek, godz. 18.00 – Koncert urodzinowy

18 maja zapraszamy na koncert urodzinowy. Wystąpią artyści, którzy w maju obchodzą urodziny. Swój udział zapowiedzieli: Leonard Luther, Piotr Pieńkowski, Grzegorz Dudziński i Grzegorz Suliga. Zapraszamy!!!
Jak co roku będzie urodzinowy tort i serdeczna atmosfera.

Zapraszamy. Wstęp - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł

Majówka z Pilersami

4.05.2018, piątek, godz. 18.00 -   Majówka z Pilersami

Pilersi to powstały w 2016 roku duet muzyczny wykonujący utwory związane z tematyką żeglarską i nie tylko. Duet tworzą Marcin Białczyk (wokal, gitara akustyczna, harmonijną ustna) i Edward Piskuła (wokal, gitara basowa i elementy perkusyjne). Wychowani na muzyce rozrywkowej, rockowej, biesiadnej, po 15 latach grania w zespole, dodatkowo zajęli się tworzeniem własnych utworów. Dlaczego szanty? Obaj urodzili się i mieszkają nad wodami województwa kujawsko-pomorskiego. Marcin pochodzi z Witosławia, a Edward mieszka nad Zalewem Koronowskim. Żeglarze z zamiłowania.

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

Pilersi_na_stronę.jpg

Paweł Szymański i Tomek Olesiński w Światłowni

11.05.2018, piątek, godz. 18.00 – Paweł Szymański

Paweł Szymański, rocznik 1967
Śpiewający autor i gitarzysta, piszący proste piosenki o skomplikowanym życiu.
Jego muzykę najlepiej określa hasło „folkowy antydepresant”!
Gra na harmonijce ustnej, gitarach akustycznych i rezofonicznych tradycyjnymi folkowymi technikami.
Bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” - w latach 1993-2014 dziewięć razy na głównej scenie Spodka!), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA, nagrywał z muzykami spod znaku country, bluegrass, folk.
Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu
www.folkowa.art.pl napisał:
„Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”
W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego.
Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek - orkiestra), lub w małych akustycznych składach.
Ostatnia płyta „Szpital Św. Jakuba” (2017 r.) jest powrotem do starego bluesa i klimatów muzycznych, w których Paweł Szymański chyba czuje się najlepiej.
Wracają stare, dobre czasy!
„Szpital Św. Jakuba” cała płyta online
https://www.youtube.com/watch?v=529VtqwJj3o

„Dom”
https://www.youtube.com/watch?v=mD5SF80yoP4
„Czarny kot przebiegł mi drogę”
https://www.youtube.com/watch?v=lslrD0FZP-I

„Facebook
https://www.facebook.com/pawelszymanskragpicker/

www.pawelszymanski.olw.pl


12.05.2018, sobota , godz. 19.00 -   Tomasz Olesiński


W ubiegłym roku wydał swoją pierwszą, autorską płytę "Wszystko się zmienia".
Płyta, jak mówi jej Autor, czekała ponad trzydzieści lat na ten niemal wiekopomny moment.

Jest bardem. Śpiewa o sobie, swoich marzeniach, lękach, o samotności, o łzach szczęścia, o kobietach swego życia. Nie da się opowiedzieć słowami Jego piosenek. Warto posłuchać (najlepiej na żywo) charakterystycznego głosu. Wyruszyć razem z nim do przydrożnego baru, gdzie "gdy nie ma bliskich ludzi, wódki smak dziwnie kojarzy się z miłością", zapatrzeć się w rozchwiany nieboskłon, z którego można "odczytać swoje życie i swój świat", albo iść "przez miasto, które śpi po ciężkim dniu" i wspólnie z Nim zamyślić się bo "wszystko się zmienia, by podobno było lepiej, lecz czy na pewno dobrą drogą biegnie świat".

O Tomku można by pisać dużo nie tylko na tematy muzyczne, ale również o fotografii i o danielkowej Chałupie Chemików- miłościach jego życia. Zapraszam na wspólne granie, śpiewanie a także ciekawą rozmowę po, jeśli ktoś będzie miał chęć.

 Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

Karol Ochodek z Krakowa

27.04.2018, piątek, godz. 18.00 – Karol Ochodek

Karol Ochodek - współtwórca zespołów Koszau i Raspberry Hills wystąpi solo z repertuarem 
autorskim oraz własnymi aranżacjami dzieł znanych mistrzów piosenki i poezji. Twórczość Karola obejmuje klimaty piosenki autorskiej, bluesa, swingu oraz muzyki etno.

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł. 

Karol_Ochodek_zdjęcie_na_stronę.jpg

logo UEkpowes                                                                                             w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.kpowes.org.pl

Copyright 2012 © Spoldzielnie.org                                                                                                                                                                             wykonanie: masterpunkt