logotype

zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia

Wspólne śpiewanie. Koncert Andrzeja Skupniewicza i Tomasza Harłozińskiego

Zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i nie tylko. Każdy wtorek, g. 18. Wstęp wolny.

23.02.2018, piątek, godz. 18.00 – Andrzej Skupniewicz i Tomasz Harłoziński

 
Andrzej Skupniewicz - gitara klasyczna
Tomasz Harłoziński - śpiew
Współpracujemy od 2004 roku. Balansujemy na pograniczu piosenki poetyckiej i aktorskiej.
Tworzymy muzykę do tekstów znanych poetów (m.in. Leśmian, Wierzyński, Nowak, Zabłocki) .
Mamy na koncie 2 pełne programy recitalowe oraz występ na FAMIE i w finale OKR.
 Uwielbiamy to co robimy. Nie mamy parcia na szkło... Jeszcze...

https://soundcloud.com/har-skup/sets/wszystko-jedno  

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Andrzej_Skupniewicz_i_Tomasz_Harłoziński_strona.jpg

Kasia Chrzan z zespołem

16.02.2018, piątek, godz. 18.00 – Kasia Chrzan z zespołem

 
Zapraszamy na koncert Kasi Chrzan z zespołem. Artystka wydała dwie płyty : "Ave Mama" i "Serce Nocy". Stworzyła muzykę
filmową do filmów Jarosława Mańki.

Poetka i reporterka. Twórca Ikonomuzyki. Poniżej link do audycji w radio PiK pt.I jak Ikonomuzyka red. Ewy Dąbrowskiej. http://www.radiopik.pl/73,399,i-jak-ikonomuzyka
Styl: etniczny, reggae. Pisze teksty o relacji człowieka z Bogiem.
Wraz z Kasią wystąpią muzycy grający na co dzień w Myasta - Szym Ku i Domin. Specjalnie na koncert przyjedzie człowiek z gór - Waldi Saren (bębny i instrumenty etniczne).

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Tylko polskie przeboje, koncert grupy ReWers

2.02.2018, piątek, godz. 18.00- Tylko polskie przeboje

Wystąpi bydgoski muzyk i kompozytor Maciej Różycki.

W repertuarze polskie przeboje począwszy od Karin Stanek i Anny Jantar, a na rockowych kapelach lat 90-tych skończywszy. Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

 

 

 3.02.2018, sobota, godz. 18.00 – ReWers

 ReWers – tworzy grupa zaprzyjaźnionych ludzi, związanych z kręgiem piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Kraina Łagodności to dla nich nie tylko stan ducha, to sposób na życie. Dlatego zebrali, spisali i opracowali ponownie piosenki poznane przez lata wspólnych wędrówek, nocy prześpiewanych przy ognisku do białego rana i spotkań muzycznych, takich jak Bazuna, Yapa, czy Giełda w Szklarskiej Porębie, a za cel stawiają sobie ocalenie ich od zapomnienia.

Podczas koncertów ReWers wykonuje turystyczne ballady, których dźwięki czarowały przed laty, a dziś rozgrzewają dusze, budzą wspomnienia i dodają życiowej energii.

Skład:

Anna Sokołowska - śpiew, instrumenty rytmiczne
Anna Maćkowiak - śpiew, instrumenty rytmiczne
Artur Block - śpiew, gitary akustyczne
Maciej Wojciechowski - śpiew, gitara akustyczna
Mariusz Poświątny "Kudłaty" - gitara klasyczna

Zapraszamy.  Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

 

Pan Górski i Spółka

26166701_332697383806537_3372093174862362472_n.jpg

9.02.2018, piątek, godz. 18.00 – Pan Górski i SPółka

 

W dobie wszechogarniającego popu z jednej strony lub ostrych dźwięków muzyki rockowej z drugiej „Pan Górski i SPółka” zaprasza do chwili wytchnienia i refleksyjnej podróży po świecie poezji, liryki w towarzystwie przyjemnych , czystych akustycznych dźwięków.

Autorskie kompozycje Sebastiana Górskiego nawiązują do miłości, przemijania, poszukiwania swojego miejsca w świecie jak również z przymrużeniem oka komentują rzeczywistość.

W marcu 2017 ukazała się debiutancka płyta pt.: „TRZECH BARDÓW” gdzie znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego.

W terminie 10-11 czerwca 2017 podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół Pan Górski i Spółka zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz wygrał najbardziej prestiżową nagrodę publiczności.

Koncerty zespołu Pan Górski i SPółka to nie tylko uczta dla miłośników słowa i muzyki, ale przede wszystkim atmosfera spotkania z przyjaciółmi gdzie zaciera się granica pomiędzy artystą a widownią.

Rockendrolowcy tym razem w łagodnym wydaniu zaskoczą, wzruszą i chwycą za serca widowni.

Członkowie zespołu:

Sebastian Górski - tekściarz, gitarzysta, perkusista, zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Przez 15 lat był perkusistą szczecińskiego Quo Vadis, dziś gra w zespole Nikt. Tym razem całkowicie skupiony na swojej drugiej stronie, tzn. na tekstach, które postanowiły ujrzeć światło dzienne i przy pomocy przyjaciół zamieniły sie w niesamowity, magiczny projekt.

Tomasz Skaya - lider i założyciel Quo Vadis prawie 30 lat na scenie, basista, wokalista. Na co dzień gra ostrą bezkompromisową muzykę , jednakże w projekcie Pan Górski i SPółka odsłania swoje liryczne oblicze.

Przemysław Nowak – akordeonista i saksofonista. Na scenie czynnie działa od ponad 20 lat. Lider i założyciel instrumentalnego zespołu metalowego - Rockasta. Swoją grą pokazuje, że akordeon odnajduje się w każdym rodzaju muzyki.

Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię- 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Bartek Kulik & Późne Lato

26.01.2018, piątek, godz. 18.00 –  Bartek Kulik & Późne Lato

Zespół został założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Na pierwszą płytę (która oprócz wspomnianego folku zawiera także elementy piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka) składa się trzynaście utworów. Muzyka grana przez Późne Lato oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”. W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną, nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość: muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Premiera pierwszej płyty Późnego Lata miała miejsce 27 marca 2017 (nakładem MTJ). Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

 pozne_lato1_strona.jpg

logo UEkpowes                                                                                             w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.kpowes.org.pl

Copyright 2012 © Spoldzielnie.org                                                                                                                                                                             wykonanie: masterpunkt