logotype

zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia zdjcie strony wiatownia

Bartek Kulik & Późne Lato

26.01.2018, piątek, godz. 18.00 –  Bartek Kulik & Późne Lato

Zespół został założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Na pierwszą płytę (która oprócz wspomnianego folku zawiera także elementy piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka) składa się trzynaście utworów. Muzyka grana przez Późne Lato oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”. W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną, nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość: muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Premiera pierwszej płyty Późnego Lata miała miejsce 27 marca 2017 (nakładem MTJ). Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

 pozne_lato1_strona.jpg

Jest taki dzień - jasełka

Zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci  z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Najbliższy czwartek, 25 stycznia, g. 17.00.

"Jest taki dzień"
Dwa anioły obserwują ziemskie problemy. Zaniepokojone, spotykają się z ludźmi by im pomóc. Głosząc dobrą nowinę, mówią na czym naprawdę polega Boże Narodzenie.
Inscenizacja jasełek w wykonaniu wychowanków z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, przepełniona jest słowem o wartości Świat Bożego Narodzenia i przepięknymi, tradycyjnymi kolędami. Występ przygotowany został przez młodzież z Koła Miłośników Teatru, przy oprawie muzycznej Anity Borowicz i Jerzego Olszewskiego.
jasełak_strona.jpg
 

Koncert Noworoczny-Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński

12.01.2018, piątek, godz. 18.00 – Noworocznie-Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński

 Sopranistka Daria Wójcik i tenor Remigiusz Kuźmiński to artyści, którzy wielokrotnie już koncertowali na scenie bydgoskiej Światłowni. Muzycy są znacząco związani z bydgoskim środowiskiem artystycznym, gdyż tutaj uzyskali wykształcenie muzyczne. Daria Wójcik jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku - pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki. Uczyła się śpiewu klasycznego pod kierunkiem cenionej śpiewaczki operowej i pedagog - prof. Małgorzaty Ratajczak. Remigiusz Kuźmiński to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś - Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza, oraz w klasie dyrygentury prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak. W piątek, 12 stycznia 2018, o g. 18.00, w bydgoskiej Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15, wokaliści wykonają Koncert Noworoczny, na który złożą się najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy! https://www.youtube.com/watch?v=tdMXJO4OC_c

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Wtorkowe śpiewanki i koncert Marcina Gąbki

16.01.2018, wtorek, godz. 18.00 – Wtorkowe śpiewanki w Światłowni

 Weż ze sobą śpiewnik i przyjdż pośpiewaj. Wstęp wolny.

19.01.2018, piątek, godz. 18.00 - Wokół Szopy - koncert Marcina Gąbki

 "Wokół Szopy" zawiera utwory po części w konwencji typowo bardowskiej, po części w innych stylach muzycznych. Recital bierze pod lupę sens i przesłanie Świąt, a poszczególne utwory dotykają różnych ich aspektów.

 Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

Wtorkowe śpiewanki i koncert Tomasza Sawickiego

2.01.2018, wtorek, godz. 18.00 – Wtorkowe śpiewanki w Światłowni

 Weż ze sobą śpiewnik i przyjdż pośpiewaj. Wstęp wolny.

 05.01.2018, piątek, godz. 18.00 – Tomasz Sawicki z Opola

To artysta poruszający się w różnych stylach muzycznych i tematyce. W jego piosenkach powaga kontrastuje z żartem. Często poważne tematy mają opakowanie żartobliwe, ale ich sens jest głęboko refleksyjny i po pierwszej reakcji z uśmiechem przychodzi moment, kiedy słuchacz uzmysławia sobie, że to, co chciał powiedzieć autor jest zgoła poważne lub wręcz całkiem smutne. W repertuarze artysty znajdują się piosenki poetyckie, satyryczne i muzyczne żarty. Koncerty są bardzo energiczne i w dużym tempie a różnorodność tematów i nastrojów powoduje, że recitale wzbudzają duży entuzjazm u widowni.

Strona internetowa artysty: www.tomaszsawicki.opole.pl

Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci-8 zł.

 

logo UEkpowes                                                                                             w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.kpowes.org.pl

Copyright 2012 © Spoldzielnie.org                                                                                                                                                                             wykonanie: masterpunkt